Verimlilik Gökçelik İş Süreçlerinin Her Aşamasında

1 dk okuma süresi
Paylaş

45 yıllık tecrübesiyle depo ve raf sistemlerine öncülük ederek Bursa’dan dünyaya açılan Gökçelik, sürdürülebilir bir yaşam için iş yapış süreçlerini verimliliği arttıracak şekilde tasarlıyor.

Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan United National (UN) Global Compact üyesi ve WEP’s imzacısı olan Gökçelik, yenilediği misyon ve vizyonuyla sürdürülebilirlik konusuna ve verimli çalışma şekillerine ağırlık veriyor. Üretimini sürdürülebilir kaynaklar üzerinden gerçekleştirirken, I-REC Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikasıyla yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak, üretilen enerjinin kaynağının ve özniteliğinin izlenilebilirliğini sağlıyor.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetimi, Yalın Üretim vb. gibi yönetim sistemlerini uygulayan Gökçelik, üretimde Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti, S/4 HANA ERP, IoT, OEE (Overall Equipment Effectiveness) ve TPM (Toplam Verimli Bakım), MES (Üretim Yürütme Sistemi) gibi Dijital Dönüşüm sistemlerinin birbirleri ile olan entegrasyonunu sağlayarak daha verimli bir sisteme geçti. Şirketin personel tarafından benimsemesi ve süreçlerin iyileştirilmesi konusunda da çalışanların fikirlerini önemseyen Gökçelik, MES Öneri Sistemi üzerinden çalışanların önerilerini alarak iş süreç iyileştirmelerini gerçekleştiriyor.

İnsan kaynakları ve iletişim faaliyetlerinde dijitalleşmeye ağırlık vererek, şirket içi verimliliği arttırmak ve çalışanların iş süreçlerindeki kayıplarını azaltma yönünde adımlar atıyor.