HİZMETLER

MÜŞTERİLERİN YÜZÜNDEKİ MUTLULUK, İNANILMAZ BİR HAZİNEDİR

Gökçelik bir saatin çarkları gibi kusursuz işleyen bir mekanizma. Tasarımdan, projeye, montajdan bakıma kadar her departman yaptığı işin arkasındadır. Mutlu müşteri Gökçelik’teki her çalışanın mutluluğudur. Bu mutluluk aynı zamanda sonraki proje için de motivasyon kaynağıdır.

Tasarım

Gökçelik 45 yıllık sektörel tecrübe ve dünyanın nerdeyse tüm coğrafi bölgelerinden edinilen deneyimlerin katkısıyla, en yeni trendleri ve malzemeleri kullanarak tasarımlarına yansıtır. Esnek üretim kabiliyeti Gökçelik’in en önemli özelliğidir.

Projelendirme

Projelendirme Proje, bir probleme çözüm bulma, bir eksiği giderme ya da beliren bir imkânı değerlendirmeye yönelik, sınırlı bir süre içinde yapılacak işler veya çalışmaların bütünüdür.

Proje, önceden kararlaştırılmış bütçe ve belirli kaynaklar kullanılarak yapılır. Projelendirme, bir projenin hayata geçebilmesi için yapılan ‘araştırma-geliştirme’ çalışmasıdır.

Yeni ürün tasarımı yapılırken müşteri ile görüşme takvimi oluşturulur. Takvime bağlı olarak yapılan görüşmeler ile tasarım ekibi tarafından brief oluşturulur. Brief doğrultusunda tasarım ekibiyle yapılan beyin fırtınasının ardından konsept ürün tasarımları oluşturulur. Tasarımsal kriterler öncelikle aşağıdaki kriterlere uygun olmalıdır.

  • Özgün (belirgin) olmalıdır.
  • Sonucu ölçülebilir veya değerlendirilebilir olmalıdır.
  • Sonucu elde edilebilir olmalıdır.
  • Gerçekçi ve yapılabilir olmalıdır: Mevcut şartlar ve imkânlarla.
  • Zamana bağlı olmalıdır: Başlama-bitişle.

Projelendirme sonucu ortaya çıkan konsept tasarım müşteri ile birlikte onaylandıktan sonra numune çalışması yapılır.

Numune Üretimi

Projelendirme sonucu ortaya çıkan tasarım doğrultusunda numune çalışması yapılır. Numune, tasarımın erken örneği, modeli ya da sürümüne denir. Numune, tasarım aşamasından sonra gelir. Numune bir final ürün değil, ürünün o aşamada finale mümkün olan en yakın halidir. Ana amacı, tasarımın düzgün ve tutarlı olup olmadığını test etmektir. Numunede yanlış görülen geometriler, işlevler ve süreçler tasarım aşamasına dönülerek düzeltilir, müdahale edilir.  Numunede yapılan testler sonrasında ürün geliştirilip gerekli revizyonlar yapılır. Ardından nihai ürün üretime aktarılır. Ortaya çıkan ürün için Patent / Faydalı Model / Tasarım Tescil / Marka Tescil başvuruları gerçekleştirilir.

Nakliye

En kalite malzeme ile en ileri teknoloji üretim hatlarında üretilen ürünler en güzel şekilde paketlenir. Çünkü Gökçelik çalışanları önemli olanın, ürünlerinin aynı kalite ile ulaşmaları gereken yere varmaları gerektiğinin bilincindedirler. Tüm ürünler her türlü nakliye şartları göze alınarak paketlenir.

Montaj Kurulum

Proje noktalarına ulaşan ürünler Gökçelik montaj ekibi veya süpervizörleri tarafından, tüm iş güvenliği önlemleri alınarak, en iyi, güzel ve sağlam şekilde kurulur.

Periyodik Bakım

Yoğun bir şekilde kullanılan raf sistemlerinde belli bir sürenin sonunda deformasyon görülebilir. Raf sistemlerinin zeminden başlayarak tüm cıvata ve kaynak bağlantıları, kolon ve kirişleri kontrol edilerek periyodik bakımları yapılır.

Satış Sonrası Destek

Gökçelik ulusal ve uluslararası ticaret kuralları ve tüketici hakları çerçevesinde ve bunların da ötesinde sorumluluk bilinciyle müşterilerin doğabilecek her türlü yedek parça, servis, bakım vs. ihtiyaçları için en kısa sürede çözümler geliştirir.