Sosyal Sorumluluk

DAHA YEŞİL BİR DÜNYA
HEPİMİZİN HAYALİ

Gökçelik kurucusunun kişiliğinden ve şirket kültürünün genlerindeki iyilik geleneklerinden ilham alarak örnek adımlar atıyor. Dünyadaki iyiliğin büyümesine katkıda bulunmak, iyiliğin bir parçası ol-mak ve şirketin gelecek nesillerine iyilik davranışını kurumsal bir miras olarak bırakmak için çalışan Gökçelik, iyiliğin ana kaynaklarından biri olan toplumsal cinsiyet eşitliğine de var gücüyle destek oluyor.

Gökçelik, ‘Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Platformu (WEPs) Sözleşmesi’ni ilk imzalayan şirketler arasında yer alıyor.

‘Kadının Güçlenmesi Platformu’na da üye olan Gökçelik, toplantılarda ve düzenli etkinliklerde görev alarak Platform’a aktif şekilde destek veriyor.

Çalışanların iyiliği için Gökçelik’te iş güvenliği uygulamaları şirketi değil çalışanı önceleyen bir yakla-şımla yürütülüyor.

NOSAB’daki fabrikalardan toplanan gelirlerle kreş ve ilkokul açılması, üniversite öğrencilerine burs verilmesi için de sorumluluk üstlenen Gökçelik’in kurumsal iyilik geleneklerinden biri de düzenli kan bağışı.

Dijital dönüşümüne, teknolojik dönüşümüne, kurumsal dönüşümüne son yıllarda hız veren ve bu alanlarda sektörüne de öncülük eden Gökçelik, iyilik dönüşümü de hızlandırarak ilham verici, cesaret verici, bütün dünyaya umut verici yepyeni toplumsal iyilik adımlarını atmaya hazırlanıyor.

Gökçelik, eğitime ve gençlere çok önem veriyor. Bu sebeple öğrencileri daha iyi yetiştirmeleri için sanayi üniver-site iş birliklerinde hep lokomotif olmuştur. Yine eğitime verdiği önem doğrultusunda zaman zaman çeşitli okulla-rın ahşap ihtiyaçlarını kendi ürünleri ile destek oluyor. Yılda iki kez çalışanlarına ve çocuklarına kitap dağıtımları yapıyor.