Roll Form Hattı

Roll Form Hattı

Bir saca, malzemenin kalınlığını ve yapısını değiştirmeden, yan, paralel veya düz baskı uygulayarak, form verme işleminin uygulandığı sac şekillendirme hatlarıdır. Firmamızda bulunan 5 adet roll form hattında yılda 100.000 ton sac işleme kapasitesiyle, ağır yük ayak dikmesi, CC travers, bağlantı diyagoneli, raf ve arka sac imalatı yapılmaktadır.

Bu imalatlar, son teknoloji ile tamamen robotik ve otomasyonlu sistemler kullanılarak, müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda, kalite standartlarına uygun, düşük maliyet, yüksek performans ve hızlı teslimat prensipleriyle yapılır. Dakikada 7 travers üretme kapasitesine sahip roll form hattında 6 kaynak, 1 istif olmak üzere toplam 7 adet robot bulunmaktadır. 1,20-1,50 ve 2 mm kalınlıktaki sacların kullanıldığı bu hat 1200 ila 4000 mm uzunluğunda travers üretebilmektedir.

Dakikada 15 m profil çekme kapasitesi bulunan ayak roll form hattında 1,50-2,00-2,50-3,00 mm kalınlığında sac kullanılır. 1000 ila 12000 mm boyunda ayak dikmeleri bu hatta üretilir. Hat içinde, dakikada 120 vuruş yapabilen 100 tonluk mekanik pres bulunmaktadır. 

Dakikada 6 adet üretim kapasitesine sahip olan raf roll form hattımızda 0,80 mm kalınlığında sac kullanılır. Eni ve boyu değişken olmak üzere toplam 45 farklı çeşit raf üretimi yapmaktayız, Hattımız tam otomatik olması sebebiyle , sadece hammadde yüklemesi yaparak tamamen bitmiş ürün elde edilmektedir. 

Dakikada 8 adet üretim kapasitesine sahip olan arka pano roll form hattımızda 0,60 mm ve 1,20 mm kalınlığında saclar kullanılır. Eni ve boyu ve yüzeyi değişken olmak üzere 54 farklı çeşit ürün ark pano üretimi yapılmaktadır. Bu hattımızda tam otomatik hat olması sebebiyle sadece hammadde yüklemesi yaparak tamamen bitmiş ürün elde etmekteyiz. 

2 ayak dikmesi arasındaki bağlantıyı sağlayan diyagonellerin üretildiği roll form hattı dakikada 17 m profil çekme kapasitesine sahiptir. 1,50 ve 2 mm sacın kullanıldığı bu hat 6 farklı kesitte C profil üretir.

5 adet roll form hattından istenen özellik ve ölçülerde seri üretim yapılır.