Gökçelik, KalDer’e üye oldu.

2 dk okuma süresi
Paylaş

45 yılı geride bırakarak Bursa’dan dünyaya açılan Depo ve Raf sistemleri markası Gökçelik A.Ş. üretim ve hizmet kalitesini daha da arttırma ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi’ne üye oldu.

KalDer Evi’nde gerçekleşen Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (European Foundation for Quality Management) tarafından geliştirilen bir Yönetim Modeli olan EFQM’in Bursa Kalite Ödül Deneyim Paylaşım Toplantısı’nda Gökçelik A.Ş. Genel Müdürü Zafer Barış Yazan’a KalDer Bursa Şube Başkanı Emin Direkçi tarafından üyelik sertifikası takdim edildi. Üyelik Sertifikasıyla Gökçelik A.Ş. Genel Müdürü Zafer Barış Yazan, Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Hüseyin Burak Aras, Kurumsal İletişim Sorumlusu Bahar Erkan KalDer üyelikleri gerçekleşti.

MES İLE SÜREKLİ İYİLEŞTİRME

Depo ve raf sistemleri üretim ve hizmet süreçlerinde kalite, verimlilik ve sürdürülebilirliği odağına alan Gökçelik, sürekli iyileştirme faaliyetlerini sürdürüyor. Dijital dönüşüm projelerinde Endüstri 4.0 ve nesnelerin internetini üretimdeki her türlü metot ile verinin toplandığı, çevrimiçi olarak entegre edilen bilgisayar destekli bir sistem olan Üretim Yönetim Sistemi (MES), S/4 HANA ERP projesiyle entegre ederek geliştirdiği öneri sistemiyle tüm çalışanların iyileştirme faaliyetlerine katılmasını sağladı.

MES Projesinin Sağladığı Faydalar;

• Müşteri memnuniyetini arttırılması,

• İşçilik maliyetlerinin azaltılması,

• Üretim çevrim süresinin azaltılması,

• Sipariş teslim süresinin kısaltılması,

• Evrak işlerinin azaltılması,

• Makine kullanımının arttırılması,

• İşletmeye çeviklik ve zaman kazandırılması,

• Geliştirilmiş tedarik zinciri görünürlüğü sağlanması.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE ÇEVREYE SAYGI

Depo ve raf sistemlerinde Toplam Kalite Yönetimi sistemiyle Gökçelik, üretim ve hizmet kalitesini uluslararası standartlara uygun olarak geliştirirken, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda çevreye ve insan sağlığına duyarlı olmayı ön planda tutuyor. Gökçelik, sürdürülebilir kalkınma hedefleri çerçevesinde doğal kaynakları koruma bilinciyle Yenilenebilir Enerji Sertifikası, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi gibi uluslararası standartlara sahip.