GÖKÇELİK ve çalışanlarından deprem bölgesine yardım eli

1 dk okuma süresi
Paylaş

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki yıkıcı deprem toplam 10 ili etkisi altına alarak Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketleri arasında yerini aldı. Milyonların maruz kaldığı ve büyük kayıplara sebep olan deprem felaketinin yaralarını sarmak için başta devlet olmak üzere resmi kurumlar, yerel yönetimler, ülke genelinde vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra özel sektör kurumları ve çalışanları da yardım elini uzatmak için seferber oldular.

Bursa merkezli raf sistemleri üreticisi Gökçelik de çalışanları ile birlikte bu felakete maruz kalan bölge insanına yardım elini uzattı. AFAD ve devlet yetkilileri tarafından açıklanan ihtiyaç malzemelerinin temini için Gökçelik şirketi ve çalışanları topladıkları yardımları NOSAB Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen toplama merkezine ulaştırmak için yola çıktılar. Ayrıca arama kurtarma çalışmalarına fiilen katılmak isteyen şirket çalışanları da Nilüfer Arama Kurtarma Derneği ekiplerine dahil olarak bölgeye doğru yola çıktı.

Gökçelik A.Ş. ve aynı zamanda NOSAB Yönetim Kurulu Üyesi olan Burak Aras, hem NOSAB bölge yönetimi hem de bölgede bulunan sanayi kuruluşları olarak depremzede vatandaşlarımıza yardım eli uzatmanın insani görevleri olduğunun bilinci ile hareket ettiklerini belirterek “aziz Türk milleti yardıma ihtiyaç duyan herkese bugüne kadar elini uzatmaktan geri durmamıştır, Kahramanmaraş’ta yaşanan çok büyük bir felakettir, elimizden ne geliyorsa yapmak boynumuzun borcudur. Allah böylesi felaketleri bu aziz millete tekrar göstermesin inşallah” diyerek duygularını paylaştı. Aras, süreci takip ederek ilerleyen günlerde yardımlarına devam edeceklerini belirtti.