Yalçın Aras, meslek liseli gençlerle deneyimlerini paylaştı.

1 dk okuma süresi
Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda, BEBKA’nın desteği ve Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, BTSO, GUHEM, İŞKUR ve BİKO iş birliği ile hayata geçirilen Bursa Bilim Festivali 9. Science Expo ve MESLİB 2022 Bursa Meslek Liseleri İstihdam Buluşması'nda depo ve raf sistemleri üreten Gökçelik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, meslek liseli gençlerle bir araya geldi.

Bursa'daki 18 Organize Sanayi Bölgesinde yeni nesil teknolojilerin gelişimi ve üretimindeki yeni teknolojilerin öne çıkmasıyla birlikte meslek liselerinin gelişimine ihtiyaç olduğunu belirten Yalçın Aras, sürdürülebilirlik açısından meslek ve teknik liselerin organize sanayi bölgeleriyle birlikte nitelikli ve ihtiyaca yönelik personel yetişmesinde iş birliği içerisinde olmaları gerektiğini belirtti.

Sanayicinin nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik liselerin önemine vurgu yapan Aras, Türkiye’de ilk olan Meslek Liseleri İstihdam Buluşmasının Türkiye’nin 12 farklı şehrinden, 16 farklı alanda, 289 takım ve 472 meslek lisesi öğrencisinin gelmesinin hedeflediği MESLİB'in önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı ve yeniliklerle devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

Raf sistemleri, depo sistemleri, parkede sektöründeki tecrübe, bilgi ve birikimlerini gençlere aktaran Aras, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen söyleşide meslek liseli gençlerin sorularını yanıtladı.

Modoratörlüğünü Dr. Barış Gül'ün yaptığı Ermetal Otomotiv A.Ş Kurucu Başkanı Fahrettin Gülener'in de deneyimlerini paylaştığı İstihdam buluşmasında Yalçın Aras'a teşekkür plaketi takdim edildi.