Türkiye’nin %100 Kapasite Artışı Sağlayan Mobil Deposuna Gökçelik İmzası

1 dk okuma süresi
Paylaş

45 yıldır depo ve raf sistemlerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin yerli üreticisi Gökçelik, yeni yatırımları ve gerçekleştirdiği atılımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Endüstri 4.0, Tasarım ve AR-GE konularında yaptığı yatırımlarında sektöre öncülük eden Gökçelik, yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Gökçelik, ÜR-GE (Ürün Geliştirme) faaliyetleriyle depo sistemlerindeki yeni ürünü ile Türkiye’nin %100 kapasite artışı sağlayan Mobil Depo Raf Sistemine imza attı. Bursa’dan dünyaya açılarak 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapan Gökçelik, depo sistemlerinde türünün tek örneği olarak yüzde 100 alan kazanımı sağlayan raf sistemini piyasaya sürdü. Mobil Raf Sistemi dikey depolama yapan yüksek palet depolama sistemi olması ve mobil taşınabilir özelliğiyle depolama kapasitesini arttırıyor. Önceden tanımlanmış ürün seçme opsiyonu sunarken, depolardaki envantere kolay ulaşım ve yüzde 100 ürün seçimini sağlıyor. Özellikle donuk depolarda en iyi soğuk hava sirkülasyonunu sağlayarak, -30 dereceye kadar soğuk hava koşullarında sorun çıkarmadan çalışıyor. Akıllı aydınlatma ile elektrik tüketiminde tasarruflu olan Mobil Depo Raf Sistemi kullanımı kolay panel üzerinden tek personelle çalışması gibi özellikleriyle verimliliği arttırıyor.

Paletli ürün ve paletsiz ürün rafları için kullanılabilen Mobil Raf Sistemi; genel kullanıma uygun, rotasyonu az ya da orta olan ürün stokları, nakliye depoları, soğuk zincir depoları, gıda stoklayan, uzun profil stoklayan firmalar ve sahne gibi üretim yapan birçok firma için kullanıma uygun üretildi.